De ce a decis CCR ca Florin Iordache poate sa fie presedintele Consiliului Legislativ: "Curtea nu se poate erija in controlorul deciziei Parlamentului"
De ce a decis CCR ca Florin Iordache poate sa fie presedintele Consiliului Legislativ: "Curtea nu se poate erija in controlorul deciziei Parlamentului" Evaluarea bunei reputatii morale si profesionale privind numirea fostului deputat PSD Florin Iordache in functia de presedinte al Consiliului Legislativ revine in mod exclusiv Parlamentului, iar Curtea Constitutionala nu se poate erija in controlorul deciziei Legislativului, a explicat CCR in motivarea deciziei din 18 noiembrie, de respingere a sesizarilor PNL si USR in acest caz.
Articol prezent in: Citeste cele mai noi stiri,analize si comentarii din zona politica
"De ce a decis CCR ca Florin Iordache poate sa fie presedintele Consiliului Legislativ: "Curtea nu se poate erija in controlorul deciziei Parlamentului" Citeste cele mai noi stiri,analize si comentarii din zona politica ... detalii articol:
Ziare.com
-
Comunicarea eficientă - sub licență PCM
17, 12, 2019, 2:30 pm
Invitație: Participă și tu la seminarul ”Comunicarea eficientă” (sub licență PCM® = Process Communication Model®)!…
-
CUM DEPUN O CERERE LA CEDO IN 2020 (COLTUC si ASOCIATII –RECOMAND)
17, 12, 2019, 2:29 pm
urmareste #livecoltuc 0745150894
https://coltucsiasociatii.ro/
-
Invitație eveniment de afaceri
29, 10, 2019, 1:30 pm
Mediul antreprenorial in contact cu Start-up-urile din judetul Dambovita
-
Bilant GAL Valea Prutului
29, 10, 2019, 1:23 pm
BILANȚUL PROIECTELOR LA FINALUL CONTRACTULUI SUBSECVENT NR.1
A STRATEGIEI DE DEZVOLTARE LOCALĂ A TERITORIULUI -…
-
Referitor la rulmenții contrafăcuți confiscați de Autoritățile Vamale Române în Constanța
29, 10, 2019, 11:13 am
La mijlocul lunii septembrie 2019, autoritățile române au confiscat la vamă o cantitate semnificativă de…